Шампионът Левски Сиконко спечели Купата на България по волейбол за мъже. На финала "сините" надиграха Лукойл Нефтохимик с 3:2 гейма в много оспорван и интересен мач в препълнената зала "Универсиада".

Вицешампионите от Бургас бяха на крачка от успеха, след като поведоха с 2:0 гейма, но позволиха пълен обрат.

В първите две части играта бе много оспорвана, като резултатът се движеше точка за точка, но все пак волейболистите на Лукойл Нефтохимик успяха да ги спечелят с по 25:23 точки. Основен принос за това имаше добрата игра на разпределителя Тасев и диагонала Мартин Пенев.

Бургазлии започнаха много силно и третия гейм и поведоха с 8:5 при първата техническа пауза. "Сините" обаче успяха да изравнят резултата, а Иван Тасев получи жълт картон за спор със съдията, което позволи на Левски да поведе с 12:10.

До края възпитаниците на Мартин Стоев бяха пълни господари на терена и логично взеха частта с 25:17.

В четвъртия гейм инициативата премина на страната на Левски Сиконко и шампионите изравниха резултата на 2:2 гейма, с което пратиха срещата в решителен тайбрек. Бургазлии започнаха да нервничат и да грешат началния удар. Предимството на "сините" пък идваше от добра игра на блок и отличните изяви на Боян Йорданов.

Именно диагоналът на Левски Сиконко бе с основна заслуга за успеха в решителния пети гейм. Шампионите взеха преднина от три точки още в началото на частта, а след 8:4 на почивката напълно отказаха бургазлии.

Така, след 15:7 в тайбрека, "сините" заслужено триумфираха с Купата.

Иван Тасев от Лукойл Нефтохимик демонстрира отлична игра в целия турнир и получи наградата на в. Топспорт за най-добър разпределител.

Старши треньорът на победителите Мартин Стоев пък не скри радостта си след края на мача и похвали специално играта на Боян Йорданов.

По-рано днес тимът на Черно Море Баск успя да победи настоящия носител на трофея Славия също с 3:2 гейма и си осигури третото място.

Варненци, които се превърнаха в приятната изненада на турнира, поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване. Все пак "моряците" показаха по-здрави нерви в тайбрека и се поздравиха с успех, след 15:11 точки.

Най-резултатен за победителите бе Градинаров с 19 точки, а младият Валентин Братоев записа 22 за "белите".