Българските волейболисти регистрираха седма загуба в тазгодишното издание на Световната волейболна лига. Този път "Лъвовете" играха силно в Далас срещу домакините от САЩ, но накрая отстъпиха с 1:3 (25-23, 21-25, 25-27, 21-25). В пет от досегашните срещи нашите печелеха първия сет и отстъпваха с 1:3. Само Сърбия в Калининград и Бразилия в Белград ни победиха с по 0:3.

Пламен Константинов започна с експериментален състав: Героги Сеганов - Цветан Соколов - Розалин Пенчев, Николай Пенчев - Виктор Йосифов, Красимир Георгиев и Владислав Иванов - либеро.

Първият гейм беше много оспорван без нито един от двата отбора да може да се откъсне напред в резултата. Домакините водеха с малко, но в последните най-важни разигравания българите играха с настроение и затвориха сета - 25-23.

Втората част приличаше на първата до 20-21. Тогава силно се включи ветеранът Прийди, който направи решителна блокада и САЩ спечелиха с 21-25.

Първото техническо прекъсване в третия гейм дойде при 8-3 за българите. После двата отбора се захапаха, като американците методично намаляваха разликата. Втората почивка бе при 16-14. Тенденцията се запази и последното изравняване бе при 25-25. Тогава Йосифов изпрати сервиса си в аут, а Кристенсен пусна технично и 25-27.

В четвъртия гейм „Лъвовете" отново започнаха много силно и дръпнаха с 10-3. Последва 14-10 и резултатът беше изравнен за 15-15. В края атаки на Прийди и Андерсън и грешки на нашите приключиха мача с 21-25.

България поведе и в четвъртата част с 5:1 след атака на Краси Георгиев, контри на Розалин Пенчев и Цецо Соколов и аут на Дейвид Лий. Въпреки тайм-аута за Джон Спероу, техническата пауза дойде при 8:3 за "лъвовете" след пусната топка на разпределителя Георги Сеганов. Последваха блок-аут на Розалин Пенчев и блокада на Виктор Йосифов и 10:3. САЩ намали до 10:6 след ас на Тейлър Сандър и блокада на Матю Андерсън, а след това до 12:10 след грешка от сервис на Сеганов последвана от контраатака-пайп на Сандър и нов блок на Уилям Приди. България си върна две точки за 14:10 след атака през центъра на Краси Георгиев и аут на Андерсън. Постепенно американците стигнаха до равенство при 15:15 след пусната топка на Мика Кристенсън и бъркана топка на Йосифов. Все пак техническото прекъсване дойде при 16:15 за "трикольорите" след блок-аут на Цецо Соколов. Двата тима продължиха равностойно до 18:18, след което домакините дръпнаха с 21:18 след успешни атаки на Приди и Андерсън и аут на Розалин Пенчев. Независимо от тайм-аута за Пламен Константинов, САЩ спечели с 25:21 след атака на разпределителя Мика Кристенсън, а с това и мача с 3:1.

Цветан Соколов отново бе над всички със своите 24 точки. Американците използваха само една резерва неостаряващия Уйлям Прийди.

България: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 24, Розалин Пенчев 14, Николай Пенчев 11, Виктор Йосифов 3, Красимир Георгиев 5 - Владислав Иванов-либеро (Тодор Скримов, Методи Ананиев, Любомир Агонцев, Бранимир Грозданов, Мартин Божилов-либеро).  Старши-треньор: Пламен Константинов.
Съединени щати: Мика Кристенсън 5, Матю Андерсън 15, Тейлър Сандър 16, Томас Джаешке 4, Дейвид Лий 13, Дейвид Смит 10 - Ерик Шоджи-либеро (Уилям Приди 8), Старши-треньор: Джон Спероу.

В другия мач в Далас Русия, с която ще играе през нощта на събота срещу неделя, победи лесно аутсайдера Австралия с 3:0 (25-19, 26-24, 25-12).