САЩ спечелиха първия мач от новата волейболна "Лига на нациите". В китайския град Нингбо янките се наложиха над Аржентина с 3-2 (25-27, 24-26, 26-24, 25-21, 15-10) в мач, продължил 2 часа и 25 минути.

България започва в Лигата на нациите срещу Китай от 14:30 часа

"Лъвовете" ще игрaят утре със САЩ, а в неделя с Аржентина

Аржентинците доминираха в мача в първите три гейма и достигнаха до мачбол в третата част при 24-23. Техните съперници успяха да се спасят, да затворят гейма и да останат в срещата.

Снимка 358610

Източник: fivb.org

Волейболистите от САЩ се преобразиха и водеха в последните два сета. Те се представиха по-добре в мача на блокада и спечелиха 11 точки на този елемент срещу 7 на съперниците си. Американците постигнаха 5 директни точки от начален удар и не допуснаха нито една.

Бенджамин Пач заби 23 точки за победителите, а Езекиел Паласиос и Пабло Крер бяха най-резултатни за Аржентина със 17 точки.

България ще срещне САЩ утре от 11:00 часа, а Аржентина по същото време в неделя.