Сръбският мъжки национален отбор по волейбол смълча повече от 65 хиляди зрители на Националния стадион във Варшава. В откриващия мач на Евроволей 2017 нашите западни съседи разбиха домакините от Полша с 3:0 (25-22, 25-22, 25-20) и почти сигурно ще спечелият първо място в група "А".

"Лъвовете" бяха разгромени от Русия в Краков с 0:3

Бездушна игра на момчета на Пламен Константинов в първия мач от Евроволей 2017

Единствено Розалин Пенчев беше на ниво

Откриването беше зрелищно и цяла Полша очакваше победен старт. Сърбите, обаче, въобще не се трогнаха от освиркванията и бяха безапелационни и през трите гейма. Само в края стадионът беше на път да се взриви, когато поляците изравниха за 19-19 в третия гейм. Над всички бяха Урош Ковачевич и Неманя Петрич. Приятелят на Елица Василева, Александър Атанасийевич не влезе в игра.

След този резултат е напълно възможно България да играе с Полша в сряда за място на четвъртфинал. Това ще стане, ако поляците спечелят срещите си с Финландия и Естония и ако момчетата на Пламен Константинов победят Испания и загубят от Словения.

В другия мач от група "А" Финландия победи Естония с 3:2 и е вероятният съперник на втория от българската група в сряда.