Българските волейболисти започнаха със загуба участието си на Евроволей 2017. Момчетата на Пламен Константинов бяха разгромени от Русия с 0:3 (23-25, 21-25, 19-25) в Краков.

"Лъвовете" бяха равностойни само в първия гейм и в първата половина на третата част. През останалото време сервисите на Максим Михайлов и отличната игра в защита на руснаците решиха мача. Съотношението на брейк точките е 17-29 и показва разликата в класите.

НА ЖИВО: България - Русия 23-25, 21-25, 19-25

България - Русия: 23-25, 21-25, 19-25

"Лъвовете" започват срещу един от фаворитите за титлата

Пламен Константинов започна с: Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Георги Братоев, Розалин Пенчев, Николай Пенчев, Николай Николов. Либеро - Теодор Салпаров. На практика това беше съставът през цялата среща.

Докато българите разберат, че е започнал мача на сервис застана Максим Михайлов и руснаците направиха пет поредни брейк точки. Изоставането подтисна българите и те трудно печелеха разигравания. Розалин Пенчев поведе обрата и повече с интелект и по-малко със сила нашите малко по-малко стопиха разликата и дори поведоха с 20-19.

Тогава отново сервисите на Михайлов донесоха две точки. Българите успяха да се закачат за 23-23, но начален удар в мрежата и техническа грешка на Братоев подариха гейма на руснаците 23-25.

Снимка 309326

Източник: cev.lu

Втората част беше трагична. "Лъвовете" отново изостанаха от самото начало. Руснаците демонстрираха невероятна защита, а Волвич беше неотразим в центъра. Само Розалин поддържаше огъня. След второто прекъсване успяхме да стигнем до две точки разлика, но когато трябваше сервисите не влизаха. Направихме отново само 6  брейк точки, 4 от които в края.

След прекъсването от 10 минути нещата на игрището почти не се промениха. Българите все пак имаха силен момент, когато успяха да обърнат резултата до 11-10. Те поддържаха предимство до 14-13. Тогава заради ново глупаво решение на Братоев беше изпусната брейк точка и мачът приключи.

Снимка 309327

Интересно беше надиграването между Николоай Николов и Артьом Волвич в центъра. Само в началото на втората част българинът беше по-добър. През останалото време руският център правеше точка след точка.

Най-резултатен в мача беше Розалин Пенчев с 17 точки. Той има 67% ефективност в атака. Цветан Соколов беше неутрализиран с 44% ефективност. Той получи 27 топки и успя да реализира само 12. Николай Николов има 7 точки, а четвърти е разпределителят Георги Братоев с 6 точки.

Нашите загубиха 13 сервиса срещу 9 на руснаците. Николай Пенчев изпълни 15 начални удара, а Георги Братоев 12. За сравнение Максим Михайлов застана зад сервис линията 19 пъти, като само в първия гейм в тези случаи се получиха 8 брейк точки. В останалите показатели руснаците имат малко предимство. Голямото им преимущество беше духът на отбора.

Трисетовата загуба на практика приключи с надеждите на българите да спечелят група "C". Победи срещу Испания в събота и Словения в понеделник са задължителни, защото третото място ще доведе до плейоф срещу загубилия мача Полша - Сърбия.