Българският национал Теодор Салпаров и неговият Динамо започнаха с победа участието си в Европейската Шампионска лига „Индезит". В първата среща от новия сезон при мъжете руснаците биха с 3:1 Жихострой Чехия.

Най-драматичен се оказа първият гейм, който домакините измъкнаха след 37 минути игра и при резултат 36:34. В следващите две части обаче чехите едва събраха 23 точки общо след като паднаха с 25:14 и с 25:9. В последната част състезателите на Жихострой опитаха да вкарат двубоя в тайбрек, но отстъпиха с 25:23.

Утре вечер е другият сблъсък в тази група, в който европейският клубен шампион Тренто гостува на Олимпиакос Атина.

В същия турнир при жените националката Ева Янева и нейния Кан спечелиха БГ дербито на първия кръг с Университет Белгород на Диана Ненова. Шампионките на Франция биха с 3:0 в Белгород.