Русия започна повече от ударно участието си на финалите на Световната лига. Тимът на "Сборная", който бе съкрушен във Варна от родните "трикольори", разпиля друг от фаворитите в надпреварата САЩ с 3:1 (29:31, 25:16, 25:21, 25:22) в първи мач от Група "F", игран пред над 2000 зрители в зала "Ерго Арена" в Гданск (Полша).

САЩ беше равностоен съперник на Русия само в първия гейм. "Янките" поведоха с 8:6 при първата техническа пауза. Постепенно Русия овладя нещата и стигна до равенство 16:16.

"Сборная" стигна до преднина от 21:17. Те я задържаха до края на гейма и изпсунаха два геймбола. Това позволи на САЩ да стигне до равенство 24:24 и играта се закучи още повече. В крайна сметка американците успяха да спечелят с 31:29 първият гейм.

Оттук до края на срещата Русия бе пълният господар на игрището. Вторият гейм бе категорично спечелен с 25:16 точки. В третия и четвъртия САЩ оказа малко повече съпротива, но в крайна сметка "Сборная" затвори отделните части на 21 и 22 точки и записа първа победа в групата си.