Нямаше нито една изненада в първия ден на мъжкия Евроволей 2019. Отборите, които участват в световната "Лига на нациите" спечелиха срещите си, като дадоха общо един гейм на опоненетите си.

В Монпелие (Франция) България, Италия и Франция постигнаха чисти победи съответно срещу Гърция, Португалия и Румъния. Нашите момчета дадоха 58 точки на гърците. Французите излязоха начело в групата с точково съотношение 1.531, втори са италианците с 1.415, докато това на "лъвовете" е 1.293.

България дебютира на Евроволей 2019 срещу Гърция

Момчетата на Силвано Пранди са амбицирани да продължат с добрите си игри

Ясно е, че в мачовете между тези три тима ще бъде определен победителят в потока. Единствената опасност за българите са португалците, които спечелиха мача между двата отбора в "Лигата на нациите".

В Любляна (Словения) са срещите от група "C". Там малко неочаквано Русия изпусна втория гейм срещу Турция, но след това се наложи убедително. Точковата разлика е 98-70 в полза на Сборная.

Финландия имаше труден мач срещу Северна Македония. Срещата беше единствената оспорвана за деня, но Суоми се наложи заради повече опит над дебютанта на европейски първенства.

В последния мач домакините от Словения, които влязоха в "Лигата на нациите" потвърдиха амбициите си за ново добро представяне. Те са най-вероятният съперник на осминафинал на третия от група "А". Тоест, ако лъвовете загубят от Италия и Франция, най-вероятно ще срещнат Словения в Любляна. В този двубой волейболистите на Беларус показаха, че могат да бъдат само един добър спаринг-партньор.