Волейболистите на Република Корея победиха като гости отбора на Египет в среща от третия кръг в група "Д" на Световната лига по волейбол за мъже.

Избраниците на селекционера Хо-Чул Ким се справиха сравнително лесно с дебютантите от Черния континент, като се оставиха да бъдат надиграни само в първия гейм и завършиха с краен резултат 3:1 (21:25, 25:15, 25:19, 25:16).

Така Египет остава с 5 точки на последното 4-о място във временното класиране в групата.

Първите две места продължават да са запазени за Куба и възпитаниците на Мартин Стоев, като двата отбора, определяни за основни фаворити в групата, имат по пълен актив от 4 победи в 4 срещи и по едва един загубен гейм.

България се изправя срещу южноамериканския си съперник в понеделник и вторник.