Радостин Стойчев и Матей Казийски станаха шампиони на Италия за четвърти път, след като Енърджи Ти Ай Диатек (Тренто) спечели финалната серия срещу Модена с 3:1 победи. В четвъртия мач игран в Пала Панини Тренто постигна безапелационна победа с 3:0 гейма (26:24, 25:20, 25:19).

Воденият от Радостин Стойчев тим изигра страхотен мач и не остави никакви шансове на съперника си. Най-оспорван бе първият гейм на мача, в който се стигна до 24:24, но Тренто успя да го спечели с 26:24. В следващите два гейма Тренто доминираше напълно спечели без проблеми с 25:20 и 25:19.

Матей Казийски изигра поредния си силен мач за Тренто и стана втори по резултатност с 12 точки. Най-резултатен за победителите бе Митар Джурич с 14 точки. Страхотен мач записа и младият разпределител Симоне Джианели с 9 точки, след което бе обявен за най-полезен играч (MVP) на финалния плейоф. За тима на Модена Лука Ветори и Ървин Нгапет завършиха съответно с 13 и 11 точки.

Така Казийски и Стойчев отново се качиха на върха в италианското волейболно първенство, а при награждаването гордо развяха българското знаме.

Това е четвърта титла за отбора от 7 финала след 2008, 2011 и 2013 година. Във всичките титли на Тренто участие са вземали както Радостин Стойчев, така и Матей Казийски. Трофеят е общо 16-и в историята на тима.