Националният треньор на България по волейбол Силвано Пранди е обявил на Пламен Константинов, че няма да разчита на него, научи Топспорт.бг

Днес Пранди обяви избранниците си за квалификационния турнир за световното първенство през 2010 година, но Константинов не попадна в групата за Варна.

Пред близки бившият капитан на представителния отбор е споделил, че е изненадан от разговора си с италианския специалист и решението му да го освободи от отбора.

Константинов е декларирал желанието си да вземе участие в квалификационния турнир във Варна и на европейското първенство през есента, но Пранди му е казал, че няма нужда от него.

Припомняме, че Пламен Константинов се присъедини към националния отбор за мачовете от Световната лига контузен и не участва в подготовката а тима.

През юни и юли посрещачът участва в изборите за Народно събрание като мажоритарен кандидат на НСДВ за София и водач на пропорционалната листа отново в София.

Константинов се завърна в отбора едва за последните мачове от Лигата срещу Русия.