Първият полусезон във Висшата лига при мъжете приключи с петгеймов спектакъл. В "университетското" дерби на първенството във втора дивизия, Пирин Хайстер-ЛТУ (Благоевград) надви като гост УНСС (София) с 3:2 (28:26, 25:22, 16:25, 21:25, 15:13).
При това първо гостуване в официален мач за „детелините" в зала „Икономист", която бе домакинска за отбора преди да се премести от София в Благоевград, те спечелиха драматично първия гейм с 28:26 след няколко обрата в резултата. Смени във водачеството имаше и във втората част, но окрилени от успеха в първата, благоевградчани я спечелиха с 25:22.
Този развой очевидно не бе по вкуса на УНСС и домакините се вдигнаха да търсят пълен обрат, пише bgvolleyball.com. Те взеха третия гейм с убедителното 25:16, а след 25:21 в четвъртия оставиха съдбата на мача в ръцете на тайбрека. Решаващият гейм също се разви по драматичен начин, но в крайна сметка гостите успяха да стигнат до успеха след 15:13.
Точката, която двата спечелени гейма донесоха на Икономистите, им бе достатъчна да запазят третата си позиция в класирането за полусезона. Те имат 15 точки и изостават на 3 от втория Дунав (Русе). Във врата им обаче дишат Ботев (Луковит) и Пирин с по 15 точки.