Волейболистите на Русия се възползваха по перфектен начин от импулса, който им дадохме миналата седмица, и продължиха победния си ход и във финалната фаза на Световната лига в Белград. Братушките, които се класираха като най-добър втори в груповата фаза след два пъти по 3:0 във Варна, съсипаха с 3:0 (22, 22, 23) носителя на трофея и олимпийски шампион САЩ.

В първия мач от група E онзи ден домакините от Сърбия също не дадоха гейм на американците, които няма да играят на полуфиналите и ще спорят за пето-шесто място. Сърбите и руснаците пък продължават напред.

Най-резултатен сред избраниците на Даниеле Баньоли стана посрещачът Юрий Бережко - 13 точки. Една повече за САЩ записа Шон Руни, а интересното е, че американците бяха по-добри на блокада (7 срещу 5) и на сервис (3 срещу 2 аса).

В двубоя от група F фаворитът Бразилия даде само гейм на Куба - 3:1 (18, -23, 17, 19). Вчера момчетата от Острова на свободата победиха със същия резултат Аржентина и ще трябва да изчакат днешния латино сблъсък, за да узнаят със сигурност дали ще влязат в Топ 4.