Пламен Константинов коментира загубата на Локомотив (Новосибирск) от Зенит (Казан) с 2:3. Локомотив водеше с 2:1 гейма и 21:15 в четвъртата част, но след това загуби двубоя с 2:3 гейма и 17:19 в тайбрека.

Бившият селекционер на националния отбор на България не скри разочарованието си от поражението:

"Може да се обиждаме само от себе си. Не е позволено да загубиш, когато водиш с такава разлика. Имаме предвид четвъртата част.

Инициативният комитет за промени в българския волейбол призова към прозрачност при вземането на решения по демократичен начин

"Всеки клуб трябва да може да изразява свободно и без притеснение своята позиция каквато и да било тя, без да рискува да се сблъска с реваншизъм"

Получи се изключителен двубой за зрителите. Разбира се, че е обидно да загубиш такъв мач. На два пъти психологията отиваше от едната страна към другата, битката бе невероятна. Няма да анализирам сега техническата страна на мача. това ще направя по-късно.

Благодарен съм на моя отбор, че се би за победата. Поздравявам Зенит за успеха. В няколко моменти в края на геймовете те бяха по-спокойни. Ние може да се сърдим сега само на себе си, не искаме да търсим вината другаде. Такива мачове също са нужни. Надяваме се, че ще си извадим добър урок и ще си направим правилните изводи", каза Константинов.

Цецо Соколов с нов силен мач за Зенит (Казан)

Помогна на своя тим да се класира за финалната четворка на турнира за Купата на Русия