Отборът на Газпром-Югра (Сургут), чийто треньор е Пламен Константинов, за първи път в историята си достигна четвъртфинал в шампионата на Русия.

В решителния трети мач от осминафиналната серия той измъкна като гост победата с 3:2 гейма (25:22, 25:21, 18:25, 14:25, 15:13) срещу силния отбор на Белгорие (Белгород), бронзов медалист от предишния шампионат. Резултатът се оценява като сензационен в руските спортни медии, тъй като досега мачовете между двата отбора на етап плейофи винаги са завършвали плачевно за сургутчани.

В Газпром-Югра (Сургут) играят българските национали Тодор Алексиев и Теодор Тодоров, които се представиха много силно в последния мач. Алексиев завърши с 18 т., а Тодоров - със 17, от които 8 блокади.

На четвъртфинала отборът от Сургут ще срещне един от най-силните състави в света - настоящия шампион на Русия Зенит (Казан), който е воден от селекционера на сборная Владимир Алекно. Плейофната серия също е от три мача и ще започне на 4-и март.