Пирин Разлог уговори две приятелски срещи с македонския шампион Работнички Фершпед. Проверките са част от подготовката на отбора на Мирослав Живков за турнира за купата на България. Надпреварата стартира в края на другата седмица в Пазарджик, а жребият за четвъртфиналите ще се тегли в петък. Домакин на приятелските мачове ще е Работнички, който се готви за решителните мачове от първенството на Македония.

Съперникът на Пирин на полуфиналите у нас - ЦСКА също изигра приятелски мач. Червените използваха паузата между срещите с Разлог и тези с Левски и се изправиха срещу Марек.

Проверката се състоя в залата на червените на комплекс "Червено знаме" и завърши 2:2. Треньорът на миналогодишните златни медалисти Александър Попов даде почивка на част от играчите, взели участие в мачовете с Пирин - Иван Колев, Рафаел Паскуал, Филип Мейо и Светлозар Иванов. Наставникът на Марек Милчо Миланов пък пусна в игра всички свои волейболисти.