Пирин Балканстрой (Разлог) стана последният четвърти отбор, класирал се за полуфиналните плейофни серии в Суперлигата на България. В трети четвъртфинален мач в своята зала Септември, Пирин победи Арда (Кърджали) с категоричното 3:0 (25:19, 25:15, 25:20) и спечели серията с 2:1 победи.

Момчетата на Мирослав Живков влязоха в мача спокойни и убедени в крайния си успех. В същото време Небесносините на Иван Халачев сякаш вече гледат с едно око към настъпващия сезон в плажния волейбол.

Те допуснаха много брак в играта си и не бяха равностойни на своите домакини в нито един от геймовете. За кърджалийци само капитанът Невен Нешев имаше своите проблясъци с добра игра в атака и на сервис и стана топреализатор на мача с 15 точки.

В същото време фантастично за разложани играха младежкият национал Николай Пенчев и либерото Атанас Митрев. Младият пловдивчанин тормозеше гостите със силния си начален удар и записа цели 6 аса за общо 14 точки в срещата. С мощна атака той заби и последната топка в мача.

Пенчев беше феноменален и в поемането на противниковия сервис, отчитайки 100% добро и 75% перфектно посрещане. Митрев пък направи страхотни спасявания и допринесе значително за убедителния успех на своите.