Отборът на Пирин разлог успя да измъкне точка при гостуването си на ЦСКА в един от най-интересните мачове от старта на първенството в Суперлигата у нас. Червените спечелиха с 3:2 след като изоставаха с 1:2 гейма. Първи мач в първенството от миналата година насам изигра блокировачът Николай Николов. За най-полезен играч бе избран капитанът на домакините Николай Иванов.

Страхотен мач за гостите изигра Николай Пенчев. Младежкият национал се отчете с пет блокади и общо 15 точки. Посрещачът направо отказа звездата на червените Филип Мейо след като на няколко пъти го улови на блок.  Това, както и леките здравословни проблеми, които има диагонала, принудиха наставника на домакините Александър Попов да го замени още в средата на втория гейм. На негово място отлично включване направи Емилиян Мирчев.Въпреки че бяха видимо уморени след двубоя със Зенит в Шампионската лига останалата част от състезателите на армейците не получиха почивка и изиграха целия двубой.

По средата на двубоя в залата се появи президентът на червените Георги Георгиев, а малко по-късно и бившият капитан на националите Пламен Константинов.