И вторият отбор на Италия, вицешампионът Копра Елиор (Пиаченца) е пред отпадане  от Шампионската лига след Тренто, който претърпя съкрушително поражение от руския Белгорие във вторник.

Снощи Пиаченца, без капитана си Христо Златанов, в състава също загуби с 0:3 (23:25, 22:25, 22:25) от друг руски отбор Зенит (Казан) в първия мач от т.нар. Плейофи 6 (четвъртфинали).

Мачът се игра пред над 3000 зрители в зала "Пала Банка". Втори съдия на срещата пък бе българинът Борислав Поборников.

Отсъствието на Златанов, който има проблеми в гърба, даде своето отражение. Опитният център Алесандро Фей пък започна като титуляр, но бе сменен още в първия гейм от Лука Тенкати, след като го измъчва настинка от няколко дни.

От друга страна волейболистите на Владимир Алекно играха много силно под ръководството на 40-годишния сръбски разпределител Никола Гърбич, който е и бивш играч на Пиаченца, и напълно заслужено спечелиха с 3:0.

Най-резултатен за Пиаченца стана германският национал Денис Калиберда с 13 точки (1 блок, 48% ефективност в атака и 9% перфектно посрещане), а Лука Ветори добави 11 точки (1 блок и 43% ефективност в атака). За гостите от Казан Евгений Сивожелез реализира 16 точки (2 блока, 2 аса, 67% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане), а звездата и капитан на тима Максим Михайлов (3 аса и 36% ефективност в атака) и американският национал Матю Андерсън (4 аса, 47% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) забиха по 13 точки за победата.

Така Зенит си осигури сериозен аванс преди реванша следващата седмица. "Червено-белите вълци" трябва да търсят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна на Зенит им трябва само два спечелени гейма, за да се класират за финалната четворка в Анкара.