Отборът на Пиаченца, в който играе българина с италиански паспорт Христо Златанов разби с 3:1 Итас Трентино във втория мач от спора за титлата в серия А1. Така серията между двата състава бе изравнена на 1-1 и носителя на скудетото ще бъде решен поне след четвърти мач.

Следващият двубой е в неделя в Тренто, а билетите за зала „Палатренто" бяха изкупени броени часове след пускането им в продажба.

Супер мач за победителите тази вечер изнесе Христо Златанов. Еър Злати бе неудържим в атака от всички зони на полето, раздаде се докрай в защита, а със силните си начални удари разби тотално посрещането на Итас.

Капитанът на Пиаченца приключи срещата с 18 точки (2 аса, 1блокада), 62 % в посрещане и 45 % в атака и логично бе избран за най-полезен състезател. Матей Казийски записа 16 точки, 32 % в посрещане и 46 % ефективност в нападение. На ниво за Пиаченца бе и Лионел Маршал, който след като започна сезона като посрещач бе преквалифициран в диагонал. Кубинецът с италиански паспорт заби 17 точки и достигна кота от 2500 точки в серия А1.

Безсилието на Тренто бе най-изразително в последния гейм когато тимът на Радостин Стойчев спечели само 15 точки. Единствената част, в която Итас приличаше на себе си бе третата. Успехът в нея обаче не се оказа катализатор за нещо повече от почетна загуба.

Така Пиаченца спази традицията да не позволява на Тренто да спечели в собствената му зала. От началото на плейофите пък отбора на Златанов има едно-единствено поражение като домакин.