Добруджа надделя драматично като гост над Марек Юнион Ивкони с 3-2 гейма в мач от 15-ия кръг на волейболната Суперлигата на България. Крайно интересният двубой продължи повече от два часа и половина. Треньорът на победителите Петър Шопов изрази задоволство, че тимът му е успял да преодолее трудностите и да вземе своето в петия решителен гейм:

Добруджа с трудна победа над Марек

Двубоят продължи повече от два часа и половина, а крайният резултат бе 3:2 (25:19, 25:22, 30:32, 21:25, 15:10)

"Поведохме с 2-0 гейма, но отборът на Марек успя да се събере, особено след последвалата контузия на либерото Владислав Иванов. Съперникът започна да играе на максимален риск.

Пред собствена публика в тяхната зала нещата започнаха да им се получават. Ние пък си помислихме, че мачът е свършил. Спряхме да играем както се представяхме до този момент и нормално се получи обрат. Радвам се, че в петия гейм успяхме да се съберем и да победим", сподели амбициозният наставник на добричлии.