Волейболният ЦСКА записа петата си поредна загуба в група „А" на Шампионската лига. „Червените" загубиха с 1:3 гейма (21:25, 19:25, 25:16, 21:25) като гост на гръцкия Ираклис.

Поражението означава, че „армейците" отпадат от надпреварата и последният им мач срещу турския Аркаш Измир ще е само за престиж. Българите със сигурност ще останат на последното място, а това им отнема и шансовете да продължат участието си във втория по сила турнир - Купата на СЕV.

Мачът ще се запомни и с безкрайно лошото отношение към феновете на ЦСКА. Почти всички привърженици, дошли от София не бяха допуснати в залата и не успяха да гледат любимия си отбор.

Иначе двубоят започна добре за ЦСКА и „червените" поведоха със 7:4. След това обаче Ираклис обърна и направи резултата 8:7 в своя полза. Гърците запазиха този ритъм през целия гейм и го затвориха при 25:21.

Вторият премина изцяло под диктовката на домакините, които водеха почти през цялото време и в крайна сметка го спечелиха убедително с 25:19.

В третия обаче играчите на Ираклис се отпуснаха и започнаха да бъркат. ЦСКА се възползва от това и с чудесна игра спечели гейма с 25:16.

Последната част вървеше равностойно до 8:7 за Ираклис. След това обаче гърците се стегнаха и бързо направиха 11:4, като успяха да запазят преднината си до края.

Последният мач на ЦСКА в Европа е след седмица в „Арена Армеец". Противник е лидерът в групата - Аркаш Измир.

ИРАКЛИС - ЦСКА 3:1 (25:21, 25:19, 16:25, 25:21)

ИРАКЛИС: Теодорос Божидис, Андрей Краварик, Роландо Деспейн, Константинос Христофиделис, Панайотис Пеликудас, Николаос Смарагдис - Йоргос Христоу-либеро (Синан Танък Джем, Емануил Димитриадис)

ЦСКА: Николай Иванов, Джейсън Халдейн, Ивайло Стефанов, Велизар Кьосев, Евгени Иванов, Светозар Иванов - Теодор Салпаров-либеро (Георги Сеганов, Андрей Николов, Владислав Александров)