Бомбата хвърли отборът на Левски Волей. След изключително драматичен мач „сините" отстраниха в четвъртфинала за Купата на България лидера във временното класиране в Суперлигата Пирин Балканстрой с (22:25, 25:21, 19:25, 27:25, 24:22). До момента разложани имаха само една загуба в първенството, а Левски е на 5-о място.

Срещата се игра в изключителна атмосфера пред близо 800 зрители, които изпълниха трибуните на зала „Скаптопара". Домакините от Благоевград и НВЛ се бяха постарали като организатори за първи път на подобна проява - DJ в залата, а около и в нея доста охрана и ограждения между агитките. За Пирин имаше сериозна подкрепа от трибуните - 3 автобуса фенове от Разлог.

Мачът премина изключително оспорвано и продължи повече от два часа и половина. Волейболистите от Пирин на два пъти повеждаха в резултата, но Левски успяваше да изравни. В четвъртия гейм при 24:22 „сините" пропуснаха два геймбола и бяха застигнати при 24:24. Тогава момчетата на Георги Петров показаха, че издържат на психическото напрежение и след отличен сервис на Златко Кьосев и две поредни атаки на Симеон Александров спечелиха гейма с 27:25 и вкараха мача в тайбрек.

Най-драматичен беше петият гейм. Левски първи достигна до два мачбола при 14:12, но Пирин успя да изравни. Последва дълга размяна на точки, като и двата отбора стигаха до мачбол.  В крайна сметка възпитаниците на Георги Петров показаха по-здрави нерви и измъкнаха гейма с 24:22 след две атаки в аут на Йордан Желязков и Светослав Гоцев.

Днес от 17:30 ч. на полуфинал ще се срещнат вечните съперници от Левски и ЦСКА. Армейците отстраниха сравнително лесно КВК Габрово с 3:1 (25:20, 25:27, 25:17, 25:21). Другата голяма изненада поднесоха волейболистите на Монтана. Също след петгеймов мач те успяха да отстранят заемащия второ място в Суперлигата отбор на Марек Юнион Ивкони. След като Монтана взе първите два гейма с 25:23 и 25:19, волейболистите на Марек подобриха играта си и с лекота изравниха с 25:13 и 25:19. И когато всички очакваха безпроблемна победа за миналогодишния финалист в тайбрека, волейболистите от Монтана показаха по-голяма устойчивост и затвориха мача с 15:12.

Така вторият полуфинал днес ще противопостави Монтана на Арда (Кърджали), които категорично надиграха УНСС с 3:0 (25:18, 25:21, 25:17).