Отборът на ЦСКА записа първа домакинска загуба в тазгодишната кампания на Шампионската лига. Червените отстъпиха с 1:3 (-19, -16, 22, -22) на полския Ресовия в първия плейоф от престижната надпревара. Армейците обаче могат да съжаляват за пропуснатите възможности, защото с изключение на втория гейм, гостите не превъзхождаха българите.

Големият проблем на ЦСКА се оказа плахото начало във всички елементи. Най-много то си пролича при изпълнението на сервис. Слабият начален удар на българите не създаде никакви затруднения на съперника и позволи на разпределителя Рафаел Редуиц да избира разнообразни решения в атака. Поляците бяха по агресивни в атака, справиха се отлично при отразяването на топките в защита, както и в контраатаките.

Големият обрат в състава на червените настъпи с появата на Бойко Бонев и Николай Николов. Макар че за първия това бе едва трети-четвърти мач от началото на сезона, а вторият все още наваксва след година отсъствие заради травма, те бяха сред най-добрите в състава. Спокойствието им сякаш събуди и останалите.

Центърът Теодор Тодоров набързо показа защо куп отбори имат интерес към привличането му., на обичайното си ниво бе и Филип Мейо. С вдигнатото ниво червените бяха на крачка от изравняване като дори имаха четири точки аванс в четвъртата част. Грешни индивидуални решения в игровите ситуации обаче позволи гостите да наваксат и да спечелят.

Срещата ще се запомни с безпрецедентното прекъсване от 30 минути в третата част. То бе по решение на съдиите и дежурния делегат заради неприятна изцепка на феновете на червените. В началото на третия гейм привържениците запалиха няколко факли, които предизвикаха сериозна димна завеса. Първата реакция на реферите бе да продължат срещата, но след като на терена не се виждаше нищо двубоят бе спрян.

По всяка вероятност заради станалото армейците ще отнесат сериозна финансова санкция. За да предотврати по-сериозни последствия с агитката разговаря и президента на червените Георги Георгиев. Подобна изцепка преди години попречи на Левски Сиконко да постигне успех над Панатинайкос в зала "Христо Ботев" и да излезе от груповата фаза на надпреварата. Тогава сините се разминаха само с финансова глоба, макар да имаше вариант да бъдат спрени от евротурнирите.-

Двата състава трябваше да се справят и с токов удар, който остави "Арена Самоков" тъмна та два пъти. Той обаче продължи само минута и волейболистите доиграха мача.