България не успя да спечели олимпийска квота на домакинската си квалификация в София. „Трикольорите" загубиха с 1:3 гейма (22:25, 25:20, 22:25, 16:25) от Германия на полуфинала и така утре вместо нас, именно немците ще спорят с Италия за класиране за Лондон 2012.

Въпреки препълнените трибуни на „Арна Армеец", играчите на Радо Стаойчев така и не успяха да покажат потенциала си. Блокадата ни така и не успя да заработи, а показахме старите си слабости и при посрещането.

Мачът тръгна лошо и немците набързо натрупаха голям аванс, като при второто техническо прекъсване ни водеха с 16:9. След това успяхме да съкратим аванса им само на 2 точки, но в крайна сметка загубихме частта с 22:25. През този първи гейм отборът ни не направи нито една блокада.

Вторият тръгна по различен начин и поведохме. След много силна игра на Казийски в края на гейма успяхме да го затворим с 25:20.

Нашите изпуснаха шанса си в третия гейм, когато водеха с 16:13. Тогава обаче рухнахме, допуснахме обрат след невероятните силни сервиси на гостите и загубихме с 22:25.

Четвъртият гейм бе пълен крах за българите, като успяхме да отбележим само 16 точки,

С това засега приключва участието ни в олимпийските квалификации. Все още обаче имаме шанс да отидем в Лондон, тъй като има още три квалификационни турнира - в Италия, Германия и Япония.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 16:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Матей Казийски, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев, Теодор Салпаров

ГЕРМАНИЯ: Симон Тишер, Георг Гроцер, Маркус Поп, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Макс Гюнтьор, Маркус Щьорвалд-либеро