Волейболистите на Франция се наложиха над България с 3:0 гейма (21, 20, 20) в полуфинал от Световната лига в зала „Мала Арена" в комплекса „Лужники" в Москва.

Отборът ни ще се бори утре за трето място срещу загубилия в двубоя Русия - Бразилия.

Най - резултатен в мача бе Рюе с 20 т. От българите 9 точки реализира Владимир Николов, 8 Матей Казийски, а капитанът Пламен Константинов добави 7 точки.

След множество грешки и липса на концентрация, нашите момчета се разделиха с мечтата си да играят на финал на Световната лига в Москва.

Българите започнаха слабо първия гейм и французите поведоха от самото начало. След много грешки и липса на синхрон между разпределителя Андрей Жеков и нападателите ни, първото техническо прекъсване дойде при 4:8 за французите. В края на гейма избраниците на Мартин Стоев подобриха концентрацията и се доближиха на една точка за 19:20. Все пак „петлите" затвориха гейма при 21:25.

Във втората част отборът ни поведе с 3:0 и изглеждаше, че се е отърсил от напрежението. Постепенно момчетата на Филип Блан изравниха играта, а от там и резултата. След няколко грешки на Матей Казийски, на негово място игра се появи Костадин Стойков. Първото техническо прекъсване дойде при 6:8 за нашите противници. Нашите продължиха да играят на приливи и отливи и след 12:16 при втората техническа пауза. След няколко български грешки в атака, французите приключиха гейма при 20:25.

Началото на третия гейм бе равностойно и никой от отборите не успяваше да се откъсне напред. След няколко равенства в точките, първото техническо прекъсване дойде при 7:8 за „сините". Гонитбата в резултата продължи и успяхме да поведем с точка при 14:13. За съжаление съперникът ни продължи със спокойната си игра и второто техническо прекъсване дойде при 14:16. Няколко грешки в атака направи Владимир Николов и Мартин Стоев го замени с левичаря Боян Йорданов. Французите продължиха със силната си игра в задно поле и чудесна организация на атаката и спечелиха мача с 0:3 гейма и 20:25 в третия гейм.