Мъжкият волейболен тим на Олимпиакос (Пирея) не успя да защити един от трофеите в златния трипъл, който постигна през миналия сезон в Гърция.

"Червено-белите" записаха една победа и две загуби в своята Група Бета от първия етап на турнира за Купа на Лигата Никос Самарас и не се класираха за Финалната четворка.  Въпреки че има контузия в крака, българският диагонал Боян Йорданов бе използван на риск в два от геймовете, но не успя да помогне на своя отбор.

Без Боби, Олимпиакос не срещна у дома проблеми с "вечния си съперник" Панатинайкос (Атина) в първия мач и го победи с 3:0 (25:19, 25:22, 25:15).  Българският волейболист не попадна в стартовата седморка и за втория мач, но след като гостуващият АЕК (Атина) поведе с 2:1 гейма, треньорът Димитрис Казазис го пусна в игра.  Йорданов помогна за изравняване на резултата, но в тайбрека столичани се наложиха за крайното 3:2.

Боби отбеляза 8 точки от атака.  В третия мач - като гост на Кифисиас (Кифися), Олимпиакос отново стигна до тайбрек, но отново загуби с 2:3, като този път българският диагонал не влезе в игра.  Стана ясно, че той ще отсъства от волейболните терени около 20 дни.

За тази първа фаза от турнира отборите бяха разделени на три групи по четири, като за Финалната четворка се класираха първенците и най-добрият втори отбор.  В Група Бета остава да се изиграят два мача, като краен победител ще бъде или АЕК или Кифисиас.  От Група Алфа се класира отборът на Етникос (Александруполис), а от Група Гама - Финикас (Сирос) като победител и Ламия (Ламия) като най-добър подгласник.