Женският национален отбор на България вече няма как да постигне класиране на Олимпиадата в Токио 2020.

Момичетата на Иван Петков записаха втора поредна загуба на континенталната квалификация в Апелдоорн.

Тимът ни отстъпи пред домакините с 0:3 (19:25, 19:25, 24:26) във втория си мач от Група А на турнира, игран тази вечер в зала "Омниспорт".

България с фалстарт срещу Полша в Апелдоорн

"Лъвиците" бяха на ниво само през първия гейм

Въпреки усилията на "лъвиците", момичетата на Джовани Капрара набраха и задържаха преднината си, увеличавайки я до 15:9 през първата част, след силни изяви на Ника Даалдероп и Анне Бюйс. Резултатът стана 16:11 след грешка в атака на Нася Димитрова. Независимо от опитите на българките да се върнат в гейма, "лалетата" задържаха предимството и поведоха след 25:19.

Нидерландия дръпна с 12:6 във втория гейм, благодарение на сервисите на разпределителката Лаура Дийкема и атаките на Флуурте Майнерс. Разликата отново нарасна до 19:13 след атаки на Ника Даалдероп и Робин Де Кройф. В крайна сметка "лалетата" спечелиха и втория гейм с 25:19 след блокада на Де Кройф и контра на Даалдероп. В третия те се наложиха с 26:24, с което стигнаха и до крайния успех.

Иван Петков: Ще дадем всичко от себе си през дните, в които сме в Нидерландия