Отборът на Тампере надигра с 3:0 Левски Волей във Финландия, а след изиграването на "златен гейм" изхвърли "сините" от турнира за Купата на CEV.

Левски спечели първия двубой, но замина само с 8 волейболисти за мача с Тампере, като в България останаха всичките звезди на отбора, включително и треньора Мартин Стоев.

Загубата бе абсолютно преднамерена, тъй като при победа над финландците, в следващия кръг противник щеше да бъде полския Ястржембски, който по всяка вероятност щеше да изхвърли окончателно Левски от Европа.

Сега обаче момчетата на Стоев ще се прехвърлят в третия по сила турнир "Чалъндж къп", където имат шанс да изиграят повече мачове.

Загубата днес обаче дойде след доста срамен резултат - (15:25, 17:25, 14:25), а "златният гейм бе загубен с 15:5.