Отборът на УПКН Сан Хуан, в който играе българина Николай Учиков спечели четвъртия финален плейофен мач за първенството на Аржентина и изравни серията срещу Персонал (Боливар) на 2:2. Както е известно в Персонал играе друг национал - Тодор Алексиев.

Мачовете между тези два отбора се определят като „ел класико" на аржентинския волейбол и са винаги много оспорвани. Тази нощ зрителите в залата в Сан Хуан отново гледаха петгеймова драма завършила с резултат: 3-2 (20-25, 25-20, 28-26, 19-25,15-13). Българите бяха сред основните действащи лица. Диагоналът на победителите Николай Учиков записа 24 точки, а посрещачът на Персонал Тодор Алексиев завърши с 13 точки.

Снимка 288652

Гостите от Персонал бяха много близко до победата, след като поведоха с 8:3 точки в петия гейм. Тогава публиката вдигна своите на крака и те успяха да направят обрат, спечелвайки 12 точки срещу само 5 за съперниците им. Най-резултатен в мача беше играещия за Персонал авсралиец Томас Едгар с 25 точки.

Петият решителен мач ще се играе в залата на Персонал.