Руският Белогорие на Николай Николов спечели "Купата на ЦЕВ" след успех като гост над турския Зиратбанк (Анкара) с 3-2 (21-25, 24-26, 28-26, 25-21, 15-11).

Драматична победа за волейболистите до 18 години на Европейското в Чехия

Българите са с големи шансове за полуфинал

Независимо от повторната победа след домакинското 3-0 преди седмица, мачът беше оспорван и драматичен. Турците поведоха с 2-0 гейма и бяха близо до чиста победа, която щеше да вкара двубоя в "златен гейм". В третата част съотборниците на Николов успяха да се измъкнат след 28-26 и след това обърнаха мача.

Ники Николов записа 8 точки, 3 от които след блок. Най-резултатен беше Константин Бакун с 20 точки, следван от Дмитрий Мусерски с 16 точки.

Полякът Бартош Курек заби 19 точки за турците, а Олег Антонов добави 16 точки.

Белогорие за втори път в историята си вдигна втория по престижност европейски клубен турнир след 2009 година.