Цветан Соколов и неговите съотборници от турския Халкбанк (Анкара) елиминираха действащия носител на трофея в най-престижния европейски турнир Шампионската лига - руския Белогорие (Белгород).

Още на осминафинала жребият противопостави финалистите от миналата година. Тогава Халбанк беше ръководен от Радостин Стойчев, а в неговия състав играеше Матей Казийски. Турците отстъпиха в двубоя за трофея.

Сега обаче Халбанк успя да вземе сладък реванш. Във втория мач турския отбор отстъпи с 1:3 (25:14, 17:25, 16:25, 22:25). Домакини започнаха колебливо, но след като загубиха първия гейм, след това взеха убедително следващите три, за да изравнят резултата от двете срещи. Първата среща беше спечелена от Белгорие със същия резултат. Така се стигна до решителен "златен гейм", който беше спечелен от турския шампион с 15:11.

Много силен мач направи Цветан Соколов. Той беше най-резултатен в мача като заби 24 точки (4 блокади, 43 % в нападение). С 22 остана кубинският му съотборник Османи Хуанторена (1 ас, 60 % в атака). За Белогорие с по 21 точки завършиха Дмитрий Мусерский и Сергей Тетюхин.

Така в следващия кръг Халкбанк ще се изправи срещу победителя от двойката между руския Зенит (Казан) и италианския Копра (Пиаченца), като Зенит има аванс от 3:0 след първия мач.