За всички отбори с българско участие в мъжкото първенство на Франция се обърна късметът от първия кръг и във втория само тимът на Стойко Ненчев успя да запише първия си успех в елита.  Така и четирите "български" състава вече са с по една победа и една загуба.

Сен-Назер Атлантик (Сен Назер) надви гостуващия Шомон 52 От Марн (Шомон) с 3:2 в драматичен двубой продължил цели 130 минути.  Центърът Ненчев допринесе за успеха с 8 точки (7 атаки, 1 блокада).

Владимир Николов изригна с 23 точки в първия домакински мач на АСЮЛ Лион (Лион), но те не бяха достатъчни за отбора на Силвано Пранди да постигне успех.  Лионци отстъпиха пред АС Кан (Кан) .  Бившият капитан на "лъвовете" отбеляза 20 точки от атака и 3 от блокада, което го направи топреализатор на своя тим в мача.  Божидар Славев добави 9 точки (1 ас, 8 атаки), като регистрира и 68% добро посрещане.  Либерото Теодор Салпаров се отчете със 74% добро посрещане, а младият разпределител Христо Тодоров не се появи в игра.

Данаил Милушев също стана топреализатор за своя отбор Спасер'с Тулуз (Тулуза), който обаче също допусна домакинска загуба - 1:3 срещу Пари Волей (Париж).  Българският диагонал отбеляза 18 точки (15 атаки, 3 блокади).

Рен Волей 35 (Рен) беше близо до пълния обрат като гост на Нарбон Волей (Нарбон), но след 134 минути игра и тайбрек, в който имаше 3 точки аванс в крайна сметка отстъпи с 2:3 .  Методи Ананиев бе титуляр за Рен в първите три гейма, а в петия влезе от ъгъла.  Той постигна 3 точки в нападение и 50% добро посрещане.

До първия си успех се докопа и настоящият първенец на Франция и първи съперник на българския Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в Група А от Шампионската лига Тур (Тур).  Шампионите постигнаха пълен обрат от 0:2 гейма като гости на Монпелие Волей (Монпелие) до крайното 3:2.  Топреализатор на мача стана чехът Камил Баранек с 29 точки за победителите.  Съотборникът му Жералд Арди-Десурс впечатли с 8 точкови блокади.

Във временното класиране водач е Пари Волей с 6 точки.  Лион е пети с 4, Рен - шести с 3, а Тулуз - осми с 2. Следват Тур и Сен-Назер също с по 2 точки.  Следващия кръг е на 15 октомври.