Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) се класира за финалния турнир за Купата на България. Момчетата на треньора Найден Найденов биха категорично като гости втородивизионния Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:6, 25:19, 25:18) в мач от 3-ия кръг на турнира, игран тази вечер пред около 300 зрители в зала "Арена Сливница".

Така бургазлии се класираха за финалите на турнира за Купата в края на тази седмица в Монтана. Съперникът на Нефтохимик на 1/4-финалните ще стане ясен утре (9 януари), когато ще се тегли жребия измежду 8-те тима.

В първия гейм на полето имаше само един отбор - този на Нефтохимик, които поведе с 11:0 и даде само 6 точки на домакините до края за крайното 25:6! Във втората и третата част играчите на Сливнишки герой оказаха малко по-сериозна съпротива, но все пак шампионите се поздрави с победата след 25:19 и 25:18.