Шампионът Нефтохимик спечели волейболната Суперкупа на България. На финала, игран в столичната зала "Христо Ботев" "шейховете" надиграха тотално носителя на Купата Хебър с 3-0 (25-22, 25-23, 25-20) и взеха реванш за поражението си преди 12 месеца.

Ценният трофей беше връчен на капитана Николай Николов от министъра на младежта и спорта Красен Кралев и от председателя на БФВолейбол Любомир Ганев.

Пазарджиклии започнаха по-силно и поведоха с 8-4. Тогава заработи блока на Нефтохимик и резултатът беше изравнен за 12-12. Отлично играеше Денис Карягин в атака. При 21-21 той направи точков блок, а след това реализира в атака след вдигане на либерото Теодор Салпаров. Двоен блок на Петко и Градинаров затвори първия гейм за 25-22.

Набралите инерция шампиони от Нефтохимик поведоха убедително в началото на втората част с 4-0. Въпреки намесата на Атанас Петров бургазлии поддържаха разликата до 19-15. Волейболистите на Хебър опитаха да направят обрат и бяха близо до него. Двоен блок спря атака на Валентин Братоев за 19-21. След това Брадли Гънтър намали до 21,22. Хебър дори изравни за 23-23. Блокаут на Мирослав Градинаров и Нефтохимик стигна до геймбол при 24-23. Отново мощна атака на Карягин доне победата във втория гейм за "шейховете" с 25-23.

Снимка 500034

Пазарджиклии поведоха с 4-2 в началото на третата част. При 3-7 Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик и внесе необходимите корекции. При 8-9 Теодор Тодоров стъпи на крака на Илия Петков и получи контузия. Срещата беше спряна за няколко минути.

След разменени точки шампионите успяха да поведат с 13-12 след единична блокада на Георги Братоев. Оттук до края на срещата бургазлии надиграха тотално съперника си и спечелиха третия гейм с 25-20.

Нефтохимик: Георги Братоев, Мирослав Градинаров, Денис Карягин, Валентин Братоев, Илия Петков, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев). Старши треньор: Николай Желязков.

Хебър: Иван Станев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Николай Къртев, Теодор Тодоров - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Иван Станев, Пламен Шекерджиев, Стойко Ненчев). Старши треньор: Атанас Петров.