Нефтохимик победи Дунав с 3-1 (20-25, 25-17, 25-23, 25-17) в последния, шести мач от третия кръг на мъжкото волейболно първенство. С това шампионите се изкачиха на пето място в класирането с 2 победи и 1 загуба, колкото има и ЦСКА. Дунав е без победа с 1 точка на 11-то място.

Владимир Николов: По-добре е за волейболистите и феновете, че мачът с Хебър беше доигран

Наставникът на Левски обвинява съдията Георгиев, че е унижил неговия отбор

Домакините започнах много силно и взеха убедително първия гейм. Това събуди момчетата на Найден Найденов, които имаха проблеми само в кря на третия гейм.

Георги Петров и Николай Къртев реализираха по 16 точки. За домакините ветеранът Костадин Стойков завърши с 18 точки, а диагоналът Данаил Милушев наниза 16 точки.

В следващия кръг Нефтохимик ще бъде домакин на Миньор, а Дунав ще преследва първа победа в залата на коравия отбор на Марек.