Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) победи трудно Арда (Кърджали) с 3:0  (26:24, 26:24, 25:20) в мач от 20-ия кръг на Суперлигата. Срещата се игра в зала "Младост" тази вечер.

Днешният успех бе под номер 17 за шампионите, които продължават да са лидери във временното класиране с 52 точки. Арда е последен с едва 12 точки, дошли след 2 победи и 17 загуби.

В първия гейм домакините имаха преднина, но го взеха много трудно с 26:24. Във втория Арда дръпна с 9 точки при 15:6. До края на гейма обаче гостите изпуснаха контрола над събитията в мача и загубиха с 26:24.

В третия гейм кърджалии изоставаха със 7 точки при 8:15, но успяха да стигнат до равенство 18:18. Все пак класата на Нефтохимик си каза думата, които успяха да затворят мача след 25:20.

Нефтохимик разби Левски с 3:0