Нефтохимик 3-2 Марек (25:21, 25:22, 31:33, 23:25, 16:14)

Точно след два часа и половина игра Цветан Соколов скочи високо, но заби в аут, опитвайки се да преодолее добре изградената блокада на Нефтохимик. Големият български волейболен специалист Найден Найденов отново беше бесен, защото според него топката беше добра и срещата трябваше да продължи. Така завърши този вълнуващ двубой, който показа, че българският волейбол продължава да е на световно ниво.

В първите два гейма домакините играха много по-добре и създадоха впечатлението, че ще успеят да победят безпроблемно с 3-0. Но както знаем - „кой не бие 2-0, пада 3-2."

„Не бих казал ,че се отпуснахме. Нямахме този устрем в третия и четвъртия гейм. Просто трябваше да се върнем към себе си. Става въпрос за емоция, която изразходвахме. Ще се върнем и ще изиграем още един страхотен двубой."- каза треньорът Петър Илиев.

В третата част дупничани дадоха всичко от себе си, поведоха с 9-3 и дълго време поддържаха 5 точки разлика. В края на гейма залата не даде на своите да се откажат и започна едно здраво надиграване между двамата национални диагонали Цветан Соколов и Николай Учиков. Играта продължи дълго след 25-тата точка като везните накланяха ту на едната, ту на другата страна. Накрая гостите спечелиха с 33-31 и шоуто продължи,

Гейм № 4 беше за четата на Найден Найденов, който традиционно беше с костюм без вратовръзка. Бургазлии бяха загубили ориентация и започнаха да изглеждат обречени.

Тай-брейкът бе изключително емоционален и доби „бразилски" отенък с разправии и всякави забавяния на играта. Марек започна по-добре, но смяната на полетата стана при 8-6 за домакините. Последва силна серия на дупничани. При 8-9 съдиите отсъдиха атака в аут на гостите. Найден Найденов се опита да скъса мрежата и получи втори червен картон. Същият картон беше показан и на играч на домакините. Резултата стана 10-10 и градусът в залата се покачи неимоверно. В последващите разигравания можеше да спечели всеки един от двата отбора, но спортното щастие се усмихна на домакините.

Найден Найденов е от неспокойните треньори

Пълната зала, страхотната игра и дори смяната на ракурса на телевизионното предаване (досега от при предавания от Бургас се показваше едно бюро в дъното) създадоха великолепна атмосфера.

Финалната среща е утре от 17:30 часа. В нея ще играят шампионите и миналогодишни носители на купата от Добруджа срещу най-добрия отбор от редовния сезон Нефтохимик. Трябва да споменем и най-добре подсиленият отбор.