Нефтохимик 2010 спечели Купата на България по волейбол. Отборът надигра Монтана като гост с категоричното 3:0 (25:16, 25:23, 25:17).

Звездният отбор на "шейховете" имаше затруднения единствено във втората част, но в нея показа дух и не я отстъпи на съперника.

Бургазлии триумфират за четвърти път в историята си с второто по важност отличие в родния волейбол. Досега те го сториха през 2007, 2008 и 2016 г.

Нефтохимик 2010 е първият финалист за Купата на България

Бургазлии нямаха особени проблеми с Монтана

Монтанци пък така и не успяват да спечелят Купата, като губят решителната битка за нея за трети път. При това всичките им загуби са от 2015 година насам.

В състава на Нефтохимик 2010 се завърна контузилият се на четвъртфиналите Георги Братоев, който беше непоклатим на терена. Бургазлии също така затрудниха максимално посрещането на съперника в първата част и това им позволи да бъдат убедителни на блокада. В крайна сметка без особени затруднения те спечелиха с 25:16.

Снимка 315351

Във втората част всичко вървеше по план за тях до 14:8, когато постепенно домакините наваксаха изоставането си и дори в края на гейма се приближиха само на точка от съперника. В крайна сметка "шейховете", след 25:23 и напечени финални моменти, увеличиха аванса си на 2:0.

В последната част бургазлии не намалиха оборотите, не оставиха нищо на случайността и с методичен натиск и страхотни изяви на блок и в защита пречупиха съперника за 25:17, успех с категоричното 3:0 и завоюваха четвъртата си Купа на България.