Вторият състав на женският ни националния отбор по волейбол оглави класирането в група Q на Световното Гран При след втора трудна победа. Този път момичетата на Иван Петков се наложиха над Кения с 3:2 гейма.

Пред около 250 зрители в Мексико Сити българките спечелиха безпроблемно първия гейм с 25:20. Кенийките обаче изравниха резултата, след като затвориха следващата на 23 т. Последва нова размяна на геймове, като първо нашите волейболистки спечелиха с 26:24, а след това африканките се добраха до тайбрек, след успех в четвъртата част със същия резултат.

В решителния пети гейм българките поведоха с 8:6. Нашите не допуснаха повече изравняване и така стигнаха до крайния успех в мача след 15:12. Нася Димитрова беше най-резултатна за тима ни, след като завърши с 21 т.

Славина Колева пък добави 15 т. за успеха. От Кения се отличи Мърси Моим с 22 т. Късно тази нощ България ще играе срещу домакина Мексико в последния мач от групата.