България постигна изключителна победа в първото си домакинство от тазгодишното издание на Световната лига. Нашите момчета се наложиха с 3:0 гейма над един от традиционно неудобните си съперници през последните години - Аржентина. Пред 12 000 зрители в „Арена Армеец", избраниците на Камило Плачи изиграха фантастичен двубой и се наложиха с 25:18, 25:21, 25:16.

Българският отбор се представи впечатляващо през първата и третата част, в които превъзходството на „трикольорите" бе смазващо. Вторият гейм бе сравнително равностоен, като до втората техническа пауза аржентинците дори водеха в резултата - 16:12. След няколко добри сервиса на Вальо Братоев нашите успяха да наваксат изоставането и изравниха за първи път за 19:19, след което довършиха съперника си. Особено стабилни нашите бяха при блокада, която днес бе най-силният елемент в играта на тима.

Селекционерът Камило Плачи остана доволен от победата, като освен това засипа с похвали публиката в залата. „Доволен съм от резултата, но не това е най-важното. Ние треньорите се интересуваме и от играта, която днес бе на висота. Представихме се силно на блокада, сервисът ни също функционираше. Аржентинците са опасен отбор, но днес всичко в нашата игра се получаваше", коментира Плачи.

„Какво се случи през вторият гейм ли? Нищо, това са нормални неща. Имахме лек спад, те се възползваха. Важното е, че успяхме да обърнем мача в наша полза. Искам специално да благодаря на българската публика. Бил съм в много зали в света, но такава подкрепа никъде не съм виждал", каза Плачи.

Двубоят обаче бе белязан и от неприятен инцидент. По време на срещата, няколко фена в залата разпънаха плакати срещу президента на БФВ Данчо Лазаров и „мафията във волейбола". Техният протест обаче бе мигновено блокиран от гардовете в залата, които не позволиха на въпросните фенове да упражнят правото си на протест.

В неделя, отново от 20:00 часа в „Арена Армеец", ще изиграем вторият си домакински двубой срещу Аржентина. До момента нашите са с пълен актив - 3 мача и 3 победи (2 над Франция и 1 над Аржентина).

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Камило Плачи

АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко, Иван Кастелани, Федерико Перейра, Пабло Бенголеа, Пабло Крер, Себастиан Соле - Алексис Гонзалес-либеро

Старши-треньор: Хавиер Вебер.