Националният отбор по волейбол на България за мъже взе реванш от своите домакини Словакия във втората контрола между двата тима, играна в град Попрад, съобщава БФ волейбол. Националите постигнаха пълен обрат от 0:2 гейма до 3:2 (18:25, 26:28, 25:22, 25:20, 15:9).

Много силен мач направи Тодор Алексиев. Той стана топрализатор с 25 точки, като 24 от тях дойдоха от атака при 75% успеваемост. Алексиев регистрира и 42% добро посрещане. Николай Пенчев, който влезе и в петте гейма като резерва, отчете 86% добро посрещане.

От дванадесетте налични волейболисти, Силвано Пранди не пусна в игра само втория разпределител Иван Станев и втория диагонал Николай Учиков. За словаците най-резултатен отново беше Мартин Немец с 25 точки.

Ето и статистиката на българския отбор:

България: Андрей Жеков - 4 (1 ас, 3 атаки, 0 блокади), Боян Йорданов - 21 (2, 18, 1), Тодор Алексиев - 25 (0, 24, 1), Валентин Братоев - 6 (1, 5, 0), Теодор Тодоров - 3 (0, 3, 0), Николай Николов - 8 (1, 5, 2), либеро Владислав Иванов, Николай Пенчев, Светослав Гоцев - 10 (0, 6, 4), Александър Симеонов - 8 (0, 6, 2), старши треньор Силвано Пранди