Мъжкия ни национален отбор по волейбол записа 7-ата си победа в предварителна група "С" на Световната лига.

В препълнения Дворец на културата и спорта във Варна, където бе и президента Георги Първанов, избраниците на селекционера Мартин Стоев се наложиха над лидера в групата Съединените щати с 3:2 гейма (25:22, 24:26, 25:16, 23:25, 15:10) за два часа и половина.

Въпреки че и двата тима играха с част от резервите си, направиха страхотно шоу за публиката.

Фантастичен мач за тима ни направи Тодор Алексиев, който бе и най-резултатен в мача с 28 точки. Отлично включване направи и Дани Милушев, който въпреки че остана с 9 точки, демонстрира страхотна форма. Боян Йорданов остана с 15, а Матей Казийски с 14 точки.

За гостите Рууни се отчете с 19 точки, Тузински остана със 17 точки.

Българите можеха да стигнат до успеха и без тайбрек, но португалския съдия Азеведо направи всичко възможно да вкара американците в петия гейм.

Най-напред Азеведо опита да пусне аванта на гостите в първия гейм при 21:21 точки, давайки точка за американците. Първият съдия Верек от Франция обаче поправи несправедливостта. Най-скандално обаче португалецът се прояви в четвъртия гейм, когато при 23:23 точки Дани Милушев отбеляза страхотна точка, но Азеведо отсъди нарушение и даде точката за гостите, което пък след това ги вкара в тайбрека. В петия гейм Азеведо отново вдигна кръвното на Милушев, незачитайки негов ас. И това обаче не спаси гостите.

"Можехме да завършим мача и по-бързо. В тайбрека пък можеше и да загубим. Над всички бе Алексиев, който показа защо ще играе на олимпиада. Надявам се утре на чиста победа", коментира Мартин Стоев.

"Не се чувствам герой. Всички играха прекрасно. Дано утре направим отново такова страхотно шоу за публиката и да победим в три гейма", каза героят на мача Алексиев.

България - САЩ 3:2

(25:22, 24:26, 25:16, 23:25, 15:10)