Българският национален отбор по волейбол напуска Европейското първенство за жени, след като претърпя драматична загуба с 2:3 гейма от Чехия (14:25, 25:20, 29:31, 25:19, 15:11).

Двата отбора спазиха традицията от последната година и половина да играят оспорвани петгеймови мачове, като за последно българският отбор се бе поздравил с успеха в двубой от Световното Гран При. Сблъсъкът бе и своеобразно италианско дерби заради селекционерите на двете страни - Марчело Абонданца на България и Карло Паризи на Чехия.

Нашите има за какво да съжаляват, тъй като в никакъв случай не отстъпваха чисто игрово на съперника си, но голямата разлика дойде от постоянството, което все още не е на висота в нашия лагер.

Така след фантастичната победа над еврошампиона Сърбия в петък, момичетата на Марчело Абонданца допуснаха две поредни поражение - от Полша (1:3 гейма) и Чехия (2:3), с което се прости с надеждата за място напред в надпреварата. След последната точка пък много от нервите на младите момичета в нашия отбор не издържаха и сълзите в очите не можеха да бъдат скрити.