Освен дербито между ЦСКА и Левски се играха още пет мача от волейболната мъжка Суперлига.

В мачът, който трябваше да бъде втори гвоздей на програмата, Монтана премина лесно през досегашния лидер от Пирин (Разлог) и спечели с 3:0 (25-19, 25-19, 25-18). Фактът, че гостите реализираха само 56 точки в целия двубой е показателен за неравностойността на срещата. „Магическият" пас на Любо Агонцев и мощната атака на Минчо Минчев сломиха съпротивата на Костадин Гаджанов и компания. Много силна бе и играта на Златко Кьосев. Монтана излезе на 2-ро място с 5 победи и 16 точки. Пирин е вече трети с 5 победи и 15 точки,

Във Варна новаците от Черно море записаха нова петгеймова загуба. Те успяха да изравнят от 0:2 до 2:2 на доскорошния хегемон в родното първенство Марек Юнион-Ивкони, но нямаха достатъчно късмет в последната част, която загубиха с 12-15. Марек се изкачи до 6-тото място с 3 победи и 7 точки. „Моряците" имат 2 победи и 8 точки, но както знаем от известно време насам класирането във волейбола се прави по победи, а не по точки.

В столичната зала кръстена на легендарния волейболист Панайот Пондалов гостите от Арда изтръгнаха победа с 3:1 срещу Славия. 250 зрители станаха свидетели на слаби първи два гейма завършили с разменени победи на по 13. След това кърджалийските волейболисти се стегнаха и доказаха, че последното място не им приляга  и спечелиха следващите две части на 19 и 18.

В Перник бившият финалист в Купата на европейските шампиони Миньор постигна убедителна победа над Тетевен с 3:0 (25-17, 25-16, 25-14). Тетевенските волейболисти не можаха да окажат никаква съпротива за разлика от гостуването миналата седмица срещу шампионите от Добруджа.

В понеделник в Бургас е последната среща от кръга. В повторение от мача за Суперкупата Нефтохимик ще играе срещу Добруджа. В Пазарджик бургазлии успяха да се наложат, но после не стартираха добре в първенството. Добричлии имат само една загуба от Пирин у дома и са твърдо решени да защитават титлата си от миналата година.

При дамите се изигра още едно вечно дерби.