Вчера се изиграха три мача от 12-ия кръг на волейболната Суперлига при мъжете.

Водачът във временното класиране Монтана постигна 11-ата си победа. Той се наложи при гостуването си на Миньор (Перник) с 3:1 (25:17, 25:22, 32:34, 25:21).

Отборът на Монтана наложи своето темпо още в самото начало на срещата и бързо натрупа солиден аванс, който му позволи да поведе в резултата след 25:17. Вторият гейм бе доста оспорван. Монтана успя да стопи изоставане от 16:19 и да го спечели с 25:22.

В третия гейм двата отбора бяха равностойни като нито един не успяваше да се откъсне в резултата. Тази част бе най-драматична, а краят й изключително напрегнат. Домакините от Миньор спасиха пет мачбола и не позволиха срещата да завърши. Перничани намалиха изоставането си на 1:2 след 34:32. Миньор започна по-добре четвъртата част, но след 15-а точка монтанчани показаха, че неслучайно са лидери в първенството - 25:21 и 3:1 в тяхна полза.

Монтана ще зимува на върха

Разгроми с 3:0 последния Славия

Волейболистите на Черно море направиха страхотен обрат срещу Славия. Те победиха с 3:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:13, 17:15), след като губеха с 0:2 в зала "Панайот Пондалов" в София. Последната пета част беше изключително оспорвана, драматична и изпълнена с обрати. Все пак, Черно море я измъкнаха след 17:15, а с това и мача с 3:2.

В третия мач от вчерашния ден Арда (Кърджали) допусна загуба при домакинството си на Пирин (Разлог) с 2:3 (19:25, 26:24, 11:25, 25:21, 13:15).

във вторник:

Добруджа 07 - Марек Юнион Ивкони

от неделя:

Тетевен Волей - Левски 3:0 (25:20, 25:23, 25:18)

8. Черно море 10 4 6 16:20 13

9. Миньор 12 4 8 17:27 13

10. Тетевен Волей 11 4 7 14:22 12

11. Арда 12 1 11 7:34 4

12. Славия 12 0 12 8:36 2