Волейболистите на Монтана се добраха до трети решителен мач в 1/4-финалните плейофи в Суперлигата срещу Арда (Кърджали). Възпитаниците на треньора Георги Петров направиха страхотен обрат и се наложиха много трудно като гости на кърджалийци с 3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 25:22, 15:9) във втората среща помежду им.

По този начин след изненадващата домакинска загуба с 0:3 волейболистите на Монтана успяха да изравнят плейофната серия на 1-1 победи. Третата решителна среща между двата тима е в сряда (18 март) от 18,00 часа в зала "Огоста" в Монтана. Победителят ще се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу настоящия шампион Марек Юнион Ивкони, който пък вече отстрани на 1/4-финалите Пирин (Разлог) след 2-0 победи.

Страхотната атмосферата в залата създадена от над 1000-та фенове на домакините не успя да помогне на кърджалийци да направят голямата изненада в плейофите. Гостите от Монтана изоставаха с 1:2 гейма, но след това показаха много по-стабилна игра и успяха да докарат мача до тайбрек. В петия решителен гейм монтанчани показаха по-силен характер и по-здрави нерви, поведоха от самото начало, запазиха преднината си и спечелиха тайбрека с 15:9, а с това и мача с 3:2.

Най-полезен за Монтана стана Явор Генов с 23 точки (1 блок, 2 аса, 56% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), Минчо Минчев добави още 19 точки (3 блока, 2 аса и 42% ефективност в атака) за победата. За тима на Арда Спас Байрев изигра поредния си страхотен мач и заби 27 точки (7 аса!!!, 3 блока и 47% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) се класира за полуфиналните плейофи в Суперлигата и ще продължи да защитава титлата си. Воденият от треньора Найден Найденов тим обърна и надделя много трудно и драматично като гост на Пирин (Разлог) с 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 25:23, 15:13) в мач №2 от 1/4-финала помежду им.

По този начин след победата си с 3:1 гейма в първата среща шампионите спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и се класираха за полуфиналите.

Домакините от Пирин на два пъти повеждаха в геймовете, а в тайбрека имаха аванс при 10:8, но все пак шампионите от Марек показаха по-силен характер и по-здрави нерви и спечелиха мача с 3:2 след 15:13, а с това и серията с 2-0 победи. Най-полезен за Марек стана центърът Борислав Апостолов с 18 точки (4 блока и 74% ефективност в атака), а Михаел Манджуков добави още 16 точки (37% ефективност в атака) за победата. За домакините от Пирин над всички бе Йордан Желязков, който игра само до средата на четвъртия гейм и реализира 22 точки (1 блок, 2 аса и 56% ефективност в атака), а Костадин Гаджанов завърши с 14 точки (5 блока!!!, 2 аса и 70% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

Нефтохимик 2010 (Бургас) стигна до трети решителен мач в 1/4-финалните плейофи в Суперлигата срещу ЦСКА. Момчетата на треньора Николай Желязков се наложиха у дома над "червените" с 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:23) във втората среща помежду им от серията.

Така след загубата с 1:3 гейма в първия мач бургазлии успяха да изравнят плейофната серия на 1-1 победи. Третият решителен двубой между двата тима по предварителна програма ще бъде в сряда (18 март) от 18,00 часа в зала "Васил Симов" в София. Победителят ще се класира за полуфиналите, където ще срещне Добруджа 07 (Добрич), който вече отстрани на 1/4-финалите Левски Боол след 2-0 победи.

Най-полезен за Нефтохимик стана Петър Христов с 23 точки (2 блока и 54% ефективност в атака), а Стоян Самунев добави още 19 точки (5 аса!!!, 4 блока и 62% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА Пламен Шекерджиев (3 блока, 2 аса, 31% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) и Красимир Георгиев (3 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака) завършиха съответно с 14 и 13 точки.