Монтана на Тошко Алексиев малко неочаквано, но заслужено победи домакините от Марек предвождани от Цветан Соколов. Гостите показаха по-добър синхрон и се наложиха с 3-0 (25-17, 25-23, 25-16). Така най-добрият отбор от северозапада избегна домакините от Нефтохимк на полуфинала и ще играе с шампионите от Добруджа, които разчитат повече на състава си от първенството.

Закономерно Нефтохимик победи Миньор с 3-0 (26-24, 25-17, 25-6) и спечели първото място в бургаската група. Домакините ще играят с Марек в полуфинална среща в своята зала в петък.

Тодор Скримов и Жани Желязков не можаха да подсилят достатъчно бившия европейски вицешампион. Перничани имаха нужда от чиста победа и се хвърлиха в първия гейм, който загубиха само с две точки. Това приключи с интригата и следващите два гейма протекоха протоколно.

Утре е почивен ден за купата. Марек и Монтана ще трябва да пропътуват по магистрала Тракия разстоянието Дупница - Бургас. В петък са полуфиналите, а в събота финала.

Очакванията са за волейбол от много високо качество.

Днес стана ясно, че отборите в Суперлигата ще станат отново 12, а тези във втория ешелон 16. Така Миньор и Славия се очаква да се присъединят към майсторите. Също стана известно, че Петър Кънев и Иван Тодоров вече не са вицепрезиденти на БФВ.