Младите волейболистки на Левски загубиха гостуването си на чешкия Простейов с 0-3 (14-25, 17-25, 15-25) в реванша от 1/16-финалите на европейския турнир "Купа на ЦЕВ".  С това "сините" отпаднаха от престижната надпревара.

Найден Найденов: Спечелихме, поздравявам момчетата за тази игра

Щастливият наставник вярва, че Нефтохимик върви по правилния път

В първите два гейма българките не успяха да се противопоставят на домакините. Чехкините диктуваха събитията на терена и спечелиха геймовете със сериозна точкова разлика. В третия гейм "сините" започнаха силно и поведоха с 11-7. За съжаление те взеха само още четири точки до края на мача и записаха чиста загуба.

Мария Йорданова бее най-резултатна с 11 точки. Тя успя да постигне една директна точка от начален удар. Елена Бечева добави 10 точки. За домакините Хелена Норка се отличи с 18 точки, 5 от които от блокади.