Българските волейболисти до 17 години на практика се класираха за полуфинал на Европейското първенство, провеждащо се в Турция. Те спечелиха убедителна победа срещу Гърция с 3:0 (25-16, 25-23, 25-15) и са еднолично начело в група "А" с 3 победи и 9 точки. Те ще спечелят първото място дори и ако загубят един от оставащите им два мача с домакина Турция и с аутсайдера Финландия.

Младите български волейболисти излизат за задължителна победа срещу Гърция

"Лъвчетата" са единственият непобеден отбор в група А на Евро 2017

В първите два гейма гърците започваха по-добре, но умели намеси на Драган Иванов внесоха спокойствие в играта на българите. В третата част "лъвчетата" имаха пълно превъзходство и я спечелиха с 10 точки разлика.

Николай Захариев реализира 13 точки. Алберт Албаадж и Петър Петров се отчетоха с по 10 точки.

В другите два мача се играха по 5 гейма, което е в полза на българите предвид поделяне на точките между отборите. Холандия победи Финландия, а турците сътвориха мини сензация срещу Сърбия.

Следващият мач на България е утре от 19:00 часа срещу Турция.